Türkiye Körler Federasyonu Logosu
 Son Güncelleme Tarihi : 23 Kasım 2018 Cuma
  Ana Sayfa Yap - Sık Kullanılanlara Ekle
Anasayfa
İletişim
Tüzüğümüz
Üyelerimiz
Yönetim Kurulumuz
Duyurular
Faaliyet Raporu
Ufkun Ötesi Dergisi
Videolar
Uluslararası
Arşiv
Engelli Mevzuatı
Beyaz Baston Klibi
Yorum ve Makaleler
Türkiye Körler Federasyonu ve İmza Sorunu
İlgili Kurum ve Kuruluşlar
Örgüt Şeması ve Erişim Bilgileri
Engelli Aileleriyle Dayanışma

Özel Eğitim Komisyon Raporu

3. Uluslararası Kör ve Az Görenlerin Eğitimi, Rehabilitasyon Sorunları ve Çözüm Önerileri Sempozyumu
   

DUYURULAR


ÖNEMLİ DUYURU

Değerli Arkadaşlar

Türkiye Körler Federasyonu körler ve az görenlerin hak ve çıkarlarını koruyup geliştirmek için kurulmuş bir çatı örgütüdür. Amaçları arasında bilim, sanat ve edebiyatın çeşitli dallarında ürün veren kör ve az gören kişilerin kamuoyuna tanıtımı, desteklenmesi ve özendirilmesi amacı da yer almaktadır. Bu bağlamda Yönetim Kurulumuz görme engelli yazarların tür sınırlaması yapmaksızın yayın evlerince yayınlanmış yapıtlarını kamuoyuna tanıtmak amacıyla bir imza günü düzenlemeyi kararlaştırmıştır.

Çevrenizde, bu kriterlere uygun görme engelli yazarlar varsa bu duyurunun onlarla iletilmesini ve bizimle iletişim kurmalarının sağlanmasını rica ediyorum.


Türkiye Körler Federasyonu
Basın Yayından Sorumlu Başkan Yardımcısı
Şule Sepin---

Görme Engellilerin Bağımsız Oy Kullanmalarını Sağlayacak Şablon Geliştirildi

Engelsiz Erişim Derneği tarafından seçimde kullanılacak olan pusulasına uygun olarak geliştirilen oy şablonu YSK tarafından incelenerek görme engellilerin önümüzdeki referandumda bu şablonu kullanmalarında herhangi bir sakınca olmadığı kararını vermiştir.

Dileyen görme engelli seçmenler aşağıdaki iletişim adreslerine ulaşarak, adı – soyadı, telefon ve açık adreslerini paylaştıkları takdirde, Engelsiz Erişim Derneği tarafından hazırlanan oy şablonu kendilerine ücretsiz olarak gönderilecektir. Bunun için, mail@engelsizerisim.com adresi veya, 0212 359 7538 nolu telefon kullanılabilir.

Ayrıca Ankara’da bulunan görme engelli arkadaşlar Engelliler Konfederasyonundan da bu şablonu temin edebilirler. Engelliler Konfederasyonu Telefon 0549 389 79 69---

Sayın Üyelerimiz,

EBU tarafından düzenlenen 2014 Onkyo Dünya Braille Kompozisyon Yarışması sonuçları açıklandı.

Yarışmaya 21 ülkeden 62 kişi katılmıştır. Ülkemizi temsilen değerli üyelerimiz; Sn. Şule Sepin, Sn. Zeynep Yıldırıcı ve Sn. Mehmet Çelenk kompozisyonlarıyla katılmışlardır.

Devamı İçin Tıklayınız...

---

Teklif Çağrısı - Asya Pasifik (WBUAP)Orta Vadeli Bölgesel Genel Kurul 2014 - Dünya Körler Birliği Gençlik Forumu'nda Sunulmak üzere   

Dünyada gençlerin yenilikçi fikirlerine davetiye çıkarmak adına, Dünya Körler Birliği 6 bölge üyesinin organizasyon komitesi gençlere ait önerilerini almaya karar vermiştir

Devamı İçin Tıklayınız...

---

KAMUOYUNA ACİL DUYURU   

Dağ fare doğurdu: Engelli Kamu Personeli seçme sınavına 125 bin kişi girdi; 3 138 kişinin atamasının yapılacağı açıklandı. 25 bini aşkın Engelli Memur açığı karşısında 3 bin kişilik atamayı kabul etmiyoruz..

Devamı İçin Tıklayınız...

---

Konu: Avrupa Körler Birliği 2014 Braille Kompozisyon Yarışması   

Avrupa Körler Birliği, Braille yazının kullanımını özendirmek amacıyla, bir kompozisyon yarışması düzenlemiştir.
Yarışmaya katılacakların kompozisyonlarını en geç 30.04.2014 tarihine kadar, Türkiye Körler Federasyonuna  ulaştırmış olmaları gerekmektedir.
Federasyonumuz, yarışmaya katılanlardan ilk beş dereceye giren eserleri İngilizceye tercüme ederek, Türkiye’yi temsilen, Avrupa Körler Birliği’ne gönderecektir...

Devamı İçin Tıklayınız...

© Türkiye Körler Federasyonu - 2014


 17.1.2019 Günlük İstatistik   Tekil : 140 - Sayfa Görüntülenme : 153 - Toplam : 340830

Kocaeli Bilişim Web Tasarımı Hizmetleri